Głos lektorski

Głos lektorski czy potrafimy wybrać go do naszego audiobooka?

Lektor wynajem jak dobrać tego najodpowiedniejszego dla nas. Nie jest to na pewno codzienna rzecz. Profesjonalny lektor zajmuje się nagrywaniem tekstów do filmów, audiobooków, spotów reklamowych. Głos lektorski ma tutaj zasadnicze znaczenie. Niejednokrotnie zdarza nam się, że usłyszymy jakiegoś lektora w promocji, jednak super nam się nie podoba. W naszym kraju lektor wynajem– niejednokrotnie jest wykorzystywanych w filmach. Jest to tańsza alternatywa niż dubbing, który wymaga zatrudnienia dużo dziewczyn i jest o wiele bardzie pracochłonny. Profesjonalny lektor winien mieć ładny głos, jednak jednocześnie perfekcyjną dykcję. Nie może on też wymowy takich jak:

  • seplenienie,
  • jąkanie się,
  • rotacyzm – wymawianie głoski „l” lub „j” zamiast „r”,
  • lambdacyzm – zamiana głoski „l” na „j”.

Wynajem lektora, który obsługuje się gwarą lub posiada dykcję zagraniczny niewątpliwie nie jest dobrze rozumiane. Zazwyczaj są nimi osoby, które odbyły szkołę aktorską, oczywiście nie jest to normą, ale tam właśnie można wyłapać tzw”perełki”. Znajomość języków obcych w tym zawodzie też jest atutem. Nie wymaga się tutaj perfekcyjnej znajomości jednak poprawnego akcentu przy wymowie zagranicznych miast lub różnych firm. Wynajem lektora nie jest w współczesnych czasach trudna. Powinno się udać się na dobre strony www, na których umiemy nie tylko wysłuchać przykładowych nagrań, jednak także przeczytać biografię danej osoby i jej osiągnięcia. Głos lektorski w tej profesji jest niezwykle istotny więc powinno się o niego dbać:

  • Nie pić napojów bardzo chłodnych lub niezwykle ciepłych
  • pić bardzo dużo wody, żeby nasze struny głosowe były ciągle zwilżone
  • unikać piwa i nie palić papierosów
  • starć się nie przeciążać głosu

Profesjonalny lektor kto nim zostać: Oprócz wspomnianej strony internetowej o sobie również swojej działalności korzystnie jest nasz głos umiejscowić w tzw. : banku głosów” Bardzo często właśnie w tych miejscach poszukuje się lektora do konkretnego zlecenia. Głos lektorski winien być nagrany fachowo, więc żeby to zrobić eksperci ustawią wszystkie parametry tak, aby głos lektorski brzmiał najkorzystniej. Lektor wynajem – tutaj zazwyczaj pojawiają się ogłoszenia na różne castingi gdzie np firmy poszukują konkretnego głosu do swojej produkcji.

Dlatego warto właśnie żeby nasz głos lektorski była nagrany przez ekspertów. Wynajem lektora jakie są stawki. Tutaj rozbieżność jest naprawdę ogromna im leszy lektor, a jego głos lektorski był w wielu realizacjach to zapłata za godzinę będzie większa. To jest tak jak z aktorem, im więcej realizacji tym wynagrodzenie większe. Profesjonalny lektor może zarobić nawet 1000 zł za dobę, przecież wszystko tutaj zależy od jego umowy, godzin pracy. Może mieć| on swoją spółkę, jednak także może być zaangażowany na etacie w spółce. Możliwości jest| rzeczywiście sporo. Kluczowe jest żeby nasz głos lektorski był znany na pewno więcej osób zaciekawi się naszą propozycją. Takie osoby z bardzo efektywną wymową działają również w radiu. Musimy akceptować ich głos, żeby takie audycje chętnie słuchać.