Zdrowie

Niedrogi ortodonta Warszawa jakiego możecie polecić

Jak wybrać odpowiedniego ortodontę. Na rynku istnieje bardzo wiele ofert prywatnych gabinetów, proponują rozmaite usługi. Ale gdy wyselekcjonować kogoś na kim będziemy mogli liczyć.

Wszystko zależy od tego co planujemy robić?

 • periodonta – zajmuje się fachową ochroną dziąseł,
 • ortodonta – leczy wady zgryzu,
 • pedodonta- specjalista leczenia kłopotów uzębienia u maluchów,
 • protetyk i implantolog – zajmuje się leczeniem rekonstrukcyjnym, robi protezy także inne odbudowy zębów jak mosty, korony zębowe
 • endodonta — zajmuje się leczeniem kanałowym i problemami z postępującą próchnicą.

Od czego zacząć szukanie doświadczonego specjalisty. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę. Cena Jeżeli chodzi o ceny wizyty nie przywiązywałabym wielkiej uwagi do tego. Jakość i prawidłowe wykonanie jest dla was najistotniejsze. Możemy zapłacić więcej, jednak być szczęśliwym lub mniej i chodzić regularnie na za free poprawki. Moje zdrowie jest dla nas najważniejsze i dlatego nie warto na nim oszczędzać. Jednak oczywiście należy posiadać umiar. Jeśli jeden dentysta mówi 100 zł inny 550 zł, a reszta 250 zł toż należy skoncentrować się na tych średnich cenach. Nie może być tak, że ceny usług znacznie odchodzą od konkurencji.

Pasja i doświadczenieortodonta Warszawa

Mówi się, ze najskuteczniejsi lekarze toż tacy z chęcią, wtedy nasze zęby będą na 100% w dobrych rękach.

Doświadczenie hm.. tutaj budzi się zapytanie, czy lepiej chodzić do tych z dużym doświadczeniem, czy ci| stomatolodzy co dopiero skończyli studia mogą dobrze wyleczyć nam swoje zęby. Tutaj wszystko uzależnione jest od zaangażowania. Bynajmniej nie jest powiedziane, że młody ortodonta będzie gorszy, oni patrzą często inaczej na choroby, znaczniej się starają bo zależy im na wypracowaniu sobie pozytywnej opinii i pozyskaniu nowych pacjentów. Jednak tutaj pasja jak udamy się do dentysty to zobaczymy jak pracuje i sami go ocenimy.

Bezpieczeństwo w gabinecie.

Rzetelny ortodonta musi stworzyć atmosferę zaufania. Tak żeby pacjent mógł otworzyć się przed nim i nie bał się kolejnych wizyt. Lepiej zapobiegać niż leczyć i skoro będziemy bali się naszego ortodonty to będziemy do niego chodzi jeżeli rozboli nas plomba, i wiemy przecież jak istotna jest zapobieganie.

Jest to niezmiernie ważna rola pomijana przez wielu lekarzy. Klient przychodzi chętniej tam gdzie się czuje bardzo komfortowo, dlatego tak ważne jest by konwersować z klientem, i my żebym czuli się fajnie.

Gabinet

Wybór odpowiedniego lekarza to nie tylko kompetencje i atmosfera, to przede wszystkim doskonałej kondycji sprzęt. Sprzęt gabinetu winno być bardzo efektywne. Jak my jako pacjenci możemy to ocenić? Nie jest to proste, zadanie jednak każdy z nas może ocienić albo jest komputer, tomograf czy lekarz ma rękawiczki jednorazowe, przyłbicę i zastępuje je po każdym kliencie, czy posiada pomoc stomatologiczną i na pewno zauważymy to po materiałach, których stosuje . Wiadomo nie jest to przez nas do sprawdzenia na pierwszym spotkaniu, ale jeżeli ząb będzie zbudowany dokładnie to nie będzie czynnika chodzić do doktora z reklamacją

Poczekania

Jeżeli przychodzisz do gabinetu i widzisz brud to od razu chcesz wyjść. Źle się czujesz i nie masz ochoty być tam przyjmowana. Inaczej sytuacja cechuje się, jeśli od wejścia do gabinetu witają cie życzliwe Panie, które są wesołe pytają się o kawę czy może się napijesz. U których możesz dokładnie dowiedzieć się o opłatę wizyty, wolne terminy itp. Fajne kanapy do siedzenia i dużo przestrzeni. Ja preferuję również gdy jest zajęcie dla niemowląt, gdyż często musimy się z nimi udać na wizytę , one po prostu w czasie| oczekiwania są znudzone. Na pierwszej kontroli nasze ząbki są przeważnie tylko oglądane i organizowany jest ich schemat leczenia. Nie jest to proste, gdyż niestety nie zawsze ortodonta Warszawa może zauważyć wszelkie ubytki, ale zrobienie w razie czego zdjęcia na pewno mu to ułatwi.

Opinie

Szczególnie znaczące są również opinie, które potrafimy odszukać w internecie. jeśli nie są one za miłe to musimy zastanowić się czy na pewno chcemy udać się do tego specjalisty na leczenie czy raczej znaleźć innego. Ja np. jeżeli gwiazdki są poniżej 4,4 nawet nie patrzę aby zatelefonować i się spotkać. Jest to dla mnie jedna z poważniejszych sugestii dotyczącej wyselekcjonowania nie tylko gabinetu lecz jednocześnie hotelu czy mebli. Każdy gabinet musi posiadać swoją własną stronę www. Ja z moim maluchem chodzę do stomatologa jednak nie zajmuje się on dorosłymi.

Ortodonta robi aparat na zęby i tu warto zająć się również typami aparatów

 • aparat zdejmowany (aparat ruchomy),
 • aparat stały.

Aparat zdejmowany – może ob być wyciągany samodzielnie przez klienta, głównie na dzień czy w czasie jedzenia potrafimy je rozbić na dwa rodzaje:

Aparaty bierne– przygotowane są z akrylu i wykorzystują siłę żucia i zwarcia

Aparaty czynne mechanicznie– opierające się z płyty akrylowej i indywidualnych elementów doginanych z drutu o różnej średnicy (od 0,5 do 0,8 mm) i sprężystości .

Aparaty stałe

 • Aparat stały metalowy – to typowy aparat oparty na poprawie wad zgryzu która odbywa się, na łuku ortodontycznym wiążącym ze sobą tradycyjne zamki za pomocą gumowych opasek, czyli ligatur. Cały aparat zrobiony jest z metalu, tutaj poszczególnymi elementami gumowy są opaski.
 • Aparaty szafirowe (kryształowe) zapewniają całkowitą przezierność okrągłe kontury zamka ograniczają powodowanie podrażnień wielka siła i dokładność działania najkorzystniejsza mechanika leczenia
 • Aparaty ceramiczne lub porcelanowe zamki są barwy jasno białej bardzo precyzyjne działanie systemu
 • Aparaty samoligaturujące nie posiadają klasycznych ligatur bardzo wygodne dla języka mniejsza stopień nacisku na zęby duża skuteczność leczenia łatwiejsze utrzymanie czystości aparatu.

Wybierając odpowiedniego ortodontę musimy zwrócić uwagę na każde wyżej wymienione zasady, abyśmy byli spełnieni z leczenia. Pamiętajmy, że zawsze możemy zmienić stomatologa i nie będzie w tym nic niedobrego, jednak żeby tegoż nie robić wyselekcjonujmy prawidłowo.