Hotele

Wakacje, zwiedzanie, państwa w czasie Covid-19

Ktokolwiek z nas marzy o wycieczkach i zwiedzaniu świata. Jednakże nie każdy może sobie na to pozwolić. Dlaczego, a ponieważ to dzieci, a bo to niestety posiadamy nowe opłaty. Teraz dołączyła do tego zaraza i niestety loty są znacznie skomplikowane. Cześć krajów wymaga przetestowania na Covid, co wizaże się z dodatkowymi wydatkami. Biura podróży po podpisaniu korzystnych transakcji z laboratorium obniżyły koszty, ale i tak jest to gdzieś 300 zł za głowę razy cała rodzina – koszt dodatkowy 1200 zł. Natomiast jeśli planujemy wykonać taki test na indywidualną rękę wtedy musimy pokryć koszty aż 450 zł od kobiety – kosmos. Testy antygenowe są mniej kosztowne, aczkolwiek nie wiele krajów je honoruje. Podróże są bardzo drogie. Część spośród nas rezerwuje tego typu wyjazdy poprzez biura podróży. Odwiedzając ich stronę internetową selekcjonujemy państwo i liczymy ofertę dla nas. Jest to rzeczywiście intuicyjne Po wyborze gdzie chcielibyśmy się udać selekcjonujemy, gdzie chcemy zająć miejsca w samolocie, ale tu musimy pamiętać, że ta możliwość jest odpłatna i nie musimy z niej skorzystać. Ubezpieczenie drugi element, który jest| niezbędny. Przy zakupie wyjazdu mamy 3 rodzaje do wyboru. Takie ubezpieczanie, jakie jest zawarte w wycieczce, dodatkowe na Covid i takie gdzie koszty leczenia są ogromne. Teraz biura wprowadziły jeszcze możliwość rezygnacji w 100% co to znaczy. Jeżeli przed wylotem test wyjdzie nam pozytywny to wówczas agencja podróży da nam kasę. Niestety tegoż rodzaju ubezpieczanie są dość drogie oraz biura świetnie zarabiają, nie mniej jednak warto jest je mieć bowiem czasy właśnie są bardzo niepewne. Rezygnacja ma jeszcze kilka złotych cech jeżeli będziemy chorzy lub np. złamiemy nogę czy pojawią się inne niedogodności to również możemy swobodnie zrezygnować z wyjazdu. Pamiętajmy jednak, ze cena wyprawy jest nam zwracany a ubezpieczenie już nie.

Jak wygląda jechanie na swoją rękę.

Tutaj sprawa już nie wygląda tak samo jak z biurem. Najpierw powinniśmy zobaczyć gdzie chcemy lecieć i czy możemy. Nie wszystkie regiony są teraz otwarte i można bez ograniczeń do nich wjechać. Warto przeczytać na serwisach rządowych czy poszczególny kraj przyjmuje turystów czy nie. Na przykład Chiny tutaj sytuacja nie prezentuje się ładnie. O czym potrafimy się przekonać z artykułów obecnych na strona www. Pewna Polska pojechała była chętna na kwarantanne, która miał być 3 tygodnie i testy. Nie spodziewała się, że od miesiąca będzie w szpitalu bez kontaktu z otoczeniem i każdy test wychodzi jej dobrze tzn wykonują oni 2 testy na Covid i dopiero po 2 negatywnych możemy wyjść szpital. Natomiast w jej przypadku wykonują testy i cały okres jeden wychodzi niejednoznacznie. Pozostaje w szpitalu i prosi o pomoc. Moi zdaniem nie warto było kierować się i przypominać sobie tyle problemów. Chiny są państwem dość ciężkim i nie warto ryzykować, no chyba, że realizujemy w nim sklepy i potrzebujemy po prostu być. Wycieczka to na pewno odpadają bo rozsądnie być wolnym niż być zamkniętym od 5 tygodni. Skoro już wybraliśmy kraj docelowy to teraz bilety. Ze względu na pandemię większość połączeń lotniczych jest niestety rozwiązanych i niestety połączenia mogą być stosunkowo długie. Kupienie biletów to już jakiś sukces.

Pamiętajmy, że czasem potrafimy trafić na fajne również możliwości cenowe bo wbrew pozorom ograniczona liczba ludzi podróżuje na wakacje samemu. Po biletach ważny jest wybór kwatery. Możemy skorzystać z stron dostępnych w sieci jak np. booking, które w naszym kraju jest chyba najbardziej atrakcyjny. Warto w tym serwisie jest się zarejestrować gdyż kolekcjonujemy punkty i ilość rezerwacji w nim się liczy gdyż później mamy tzw ulgi i dość spore. Ja zawsze korzystam z bookingu jakoś jest dla mnie najbardziej jasny. Warto jest również wyselekcjonować opcje płatności na miejscu gdyż oszustów jest pełno. Taka alternatywa jest o wiele kosztowniejsza natomiast na pewno warto jest z niej skorzystać. Polisa i tu jak szukałam zrobił się ogromny problem, bo kraje docelowe ze powodu na Covid 19 oczekują abyśmy ubezpieczenie które, pokryje koszty leczenia na Covid. Ofert jest dostatecznie wiele, tylko nie ma ich jeśli idzie o rezygnację w wypadku aktywnego testu. My jednak mam z czego się bardzo cieszymy. Linie lotnicze np. jak Emirates świadczą też możliwość przełożenia lotu jeżeli test wyjdzie nam aktywny i to jest bardzo trafne rozwiązanie.

Przed wylotem o czym warto pamiętać?

Każdy kraj posiada swoje restrykcje dodatkowo warto przeczytać co powinniśmy wykonać przed wylotem. Wszystkie państwa posiadają tzw karty w których powinniśmy dodać, gdzie i na ile podróżujemy i regularnie wygenerować specjalny kod QR. Osoby zaszczepione po strefie schengen oczywiście kierują się na zasadzie szczepienia i kodów wygenerowanych. Po powrocie do naszego kraju młodzież poniżej 12 roku życia jeśli opiekunowie są zaczepieni nie mają kwarantanny. Jest to bardzo zdrowe podejście, gdyż wiele nam to umożliwia, a przecież szczepionek na Covid dla najmniejszych nie ma. No więc czy wybieramy podróżować sami czy jednak z biurem podróżny musimy ocenić sami. Ceny w biurach są teraz naprawdę duże oraz słabo dalsze kierunki jak Dominikana czy Meksyk toż po prostu| kosmos cenowy dla rodziny 4 osobowej w fajnym hotelu. Pomimo tą sekcję pozostawiam już wam i sami zdecydujcie. Ja lubię latać sama bez pośredników, którzy mi tylko niepokoją i robią problemy.